شرکت یزد پلی اتیلن کویر
شرکت یزد پلی اتیلن کویر

 

مدیر عامل : محمد حق دوست

 

 

 

معرفی شرکت 

 

 شرکت یزد پلی اتیلن کویر از سال 1390 با نام و برند آدیش یزد اقدام به تولید لوله پلی اتیلن از قطر 16 الی 400میلیمتر نموده، این شرکت خوشبختانه دارای گرید A وزارت جهاد کشاورزی، مجوز آزمایشگاه همکار از سازمان ملی صلاحیت ایران، گرید تولید لوله گاز از شرکت ملی گاز ایران می باشد. این شرکت مفتخر به همکاری با شرکت های محترم آبفا، آبفار، آب منطقه ای، وزارت جهاد کشاورزی، شرکت شهرکهای صنعتی، شرکت ملی گاز می باشد. از دیگر دستاوردهای این شرکت در زمینه همکاری و مشارکت پروژه های معدنی, صنعتی, دریایی و نظامی کشور است. صادرات به کشورهای منطقه نیز در کارنامه درخشان شرکت یزد پلی اتیلن می باشد.

 

واحد کنترل کیفیت 

 

کلیه خطوط تولید شرکت یزد پلی اتیلن کویر، مجهز به سیستم ­های پیشرفته کنترل کیفیت فرآیند (process quality control) شامل سیستم­ های کنترل وزن واحد متر لوله (gravimetric) و سیستم­های کنترل قطر و ضخامت لوله (ultrasonic) می­باشد، سیستم­های فوق این امکان را به پرسنل تولید و همچنین پرسنل کنترل کیفیت شرکت داده ­اند که با کنترل و نظارت کامل، دقیق و لحظه به لحظه بر وزن واحد متر لوله­ های تولیدی و همچنین قطر و ضخامت تعریف شده در محدوده استاندارد، هر نوع و هر سایز لوله، میزان خطا در وزن واحد متر لوله­ ها، قطر و همچنین دیواره لوله ­ها به حداقل ممکن می­ رساند.

علاوه بر سیستم­ های یاد شده، پرسنل مجرب واحدهای کنترل کیفیت، نظارت کامل و جامعی بر کیفیت محصولات تولیدی از اولین مراحل تولید تا تحویل محصولات نهایی به مشتری، در چهارچوب طرح کیفیت هر یک از محصولات تولیدی و همچنین نظامنامه کیفیت را دارند، مجتمع تولید لوله یزد پلی اتیلن کویر با مجموع ظرفیت سالانه 4200 تن، با نگاه رو به آینده مدیران خود، تولید و تامین نیاز شبکه ­های آبرسانی، گازرسانی، کشاورزی و فاضلابی را سر لوحه کار خود قرار داده و آماده هر گونه خدمت رسانی به مشتریان خود می­باشد.

 

 

معرفی آزمایشگاه

 

شرکت یزد پلی اتیلن با بهره گیری از تجهیزات مدرن آزمایشگاهی و کادر مجرب و کارآزموده موفق به اخذ 17025 ISO از NaCI و آزمایشگاه همکار از سازمان کل استاندارد ایران گردیده است که این موضوع گواه نظارت کافی و کامل بر روی محصولات شرکت می ­باشد.

نمونه گیری و انجام تست در این شرکت بر روی مواد اولیه قبل از تولید و بر روی محصولات در حین تولید انجام می پذیرد که علاوه بر آن کنترل های میانی متخصصین واحد کنترل کیفیت بر روی آیتم های دما، سرعت و فشار مواد مذاب و همچنین دمای مایع خنک کننده لوله داخل وان های مخصوص جزء برنامه های روتین و هدف گذاری شده سیستم کنترل کیفیت محصول می­ باشد

 

 

 

 

 

 

آزمون های لوله های پلی اتیلن

 

 

 

 

 

محصولات 

 

 

لوله پلی اتیلن آبرسانی

 

آغاز استفاده از لوله های پلاستیکی تحت فشار از حدود سال 1950 میلادی بوده است. از جمله کاربردهای این لوله ها انتقال آب، مواد شیمیایی، سیالات ، خنک کننده و گرم کننده مواد غذایی، دوغاب ها ، گازهای فشرده هوای فشرده و سیستم های خلاء چه در روی زمین و چه در زیر زمین است.

لوله های پلی اتیلن تک جداره که از حدود 1960 میلادی در آبرسانی تحت فشار کاربرد زیادی پیدا کردند. از جمله این لوله ها هستند که میتوان آنها را در فشارهای بین 2/5 تا 25 بار و قطرهای مختلف استفاده کرد

 

 

لوله پلی اتیلن آبیاری 

 

لوله لودن ( برگرفته از واژه low density که با نام تجاری LDPE نیز شناخته می شود ) ، از جنس پلی اتیلن نرم بوده و تقریبا همه خواص لوله های پلی اتیلن سخت را دارا می باشد اما به دلیل ساختار متفاوت این لوله نرم و انعطاف پذیرتر می باشداین لوله در سایز های مخصوص و محدودی تولید می شوند .بطور کلی مصرف سایزهای 16 و 20 میلیمتر لوله آبیاری بیشتر از سایزهای آن است و سایز 16 میلیمتر بیشترین کاربرد را در پروژه های آبیاری قطره ای دارد.

از مزایای این لوله نصب سریع و آسان آن است و اتصالات آن از نوع فشاری بوده و اتصال براحتی انجام می شوداین لوله به گونه ای است که قطره چکان ها بر روی آن نصب می شود و یکی از مهمترین ویژگی که لوله آبیاری قطره ای باید داشته باشدمقاومت خوب در برابر اشعه ماورا بنفش خورشیدی یا UV است که بدلیل اینکه لوله آبیاری قطره ای معمولا روی زمین پهن می شود و در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد که داشتن این ویژگی بسیار با اهمیت است . لوله های غیر استاندارد در برابر اشعه UV به مرور زمان دچار فرسودگی می شوند تا حد امکان توصیه می شود از لوله ی استاندارد و باکیفیت مورد استفاده قرار گیرد

 

 

لوله های پلی اتیلن گازرسانی

 

پس از سال­ ها بکارگیری لوله های فولادی در زمینه توزیع گاز و مشکلات فراوانی که از لحاظ اقتصادی و فنی داشته است، هم اکنون استفاده از لوله ­های پلی اتیلن راه اقتصادی و نوینی برای بهبود ساختار سیستم های توزیع گاز محسوب می­شوند این تکنیک بر مبنای حداکثر استفاده از کیفیت های ویژه پلی اتیلن بنا نهاده شده است. در مقام مقایسه می توان گفت، این نوع لوله از مزایا و برتری­های بی شماری نسبت به لوله های فولادی برخوردار است و به طوری که استفاده از تکنولوژی پلی اتیلن برای توزیع گاز علاوه بر سرعت کار و سهولت اجرایی از لحاظ اقتصادی و طول عمر و ... نیز مقرون به صرفه است.

اگرچه کاربرد لوله های فولادی پوشش دار رضایت بخش و از خواص مکانیکی خوبی برخوردار بود، اما استفاده از آن مشکلات متعددی به ویژه مسئله حفاظت از زنگ ­زدگی را در برداشت. با توجه به این امر، تلاش مهندسان گاز برای استفاده از لوله­ هایی با قدرت شکل پذیری بیشتر و شکنندگی کمتر که دارای خواص فیزیکی خوبی باشد و تحت تاثیر خvدگی نیز قرار نگیرد، منجربه کاربرد نوع خاصی از پلیمرها به نام پلی اتیلن شد، استفاده از لوله های پلی اتیلن در جهان از حدود 30 سال پیش به شدت گسترش یافت. این کار در حقیقت جواب کاملی به توسعه سیستم توزیع گاز با فشار متوسط است. چند سال است که در خدمات مهندسی شبکه­ های گاز رسانی بحث جایگزینی پلی اتیلن به جای فولاد در سیستم توزیع گاز مورد توجه قرار گرفته و طراحی و اجرای شبکه های توزیع گاز شهری و روستایی توسط لوله و اتصالات پلی اتیلن انجام می­گیرد.

 

 

 

 

 

 

`

محل غرفه دار

تماس با غرفه دار
" برای تماس با غرفه دار باید ابتدا وارد شوید "
ورود به حساب کاربری
ورود / ثبت نام پراکندگی جغرافیایی سبد خرید سازمان ها تیکت نزدیک ترین ها قوانین